position:
●Soldered down 7th/6th Generation Intel Celeron/Pentium/Core i3/i5/i7 Processor
●Integrated Intel HD Graphics
●With HDMI,VGA,LVDS/eDP,Supports Triple Display
●1* DDR4 SO-DIMM,Max.32G/2133MHz
●1*mPCIE,Supports WiFi+BT Module and 4G/3G Module Optional
●1*mPCIE,Supports mSATA SSD
●Gigabit LAN,10/100/1000 Base-Tx Gbe Compatible,Supports Dual LAN Optional
●Realtek 5.1 Channels HDA Codec
●12V Power supply
●Soldered down 7th/6th Generation Intel Celeron/Pentium/Core i3/i5/i7 Processor
●Integrated Intel HD Graphics
●With HDMI,VGA,LVDS/eDP,Supports Triple Display
●1* DDR4 SO-DIMM,Max.32G/2133MHz
●1*mPCIE,Supports WiFi+BT Module and 4G/3G Module Optional
●1*mPCIE,Supports mSATA SSD
●Gigabit LAN,10/100/1000 Base-Tx Gbe Compatible,Supports Dual LAN Optional
●Realtek 5.1 Channels HDA Codec
●12V Power supply
| Processor | Intel Sky Lake-U/Kaby Lake-U |
| Graphics | Intel HD Graphics 510/520/610/620 |
| Display | 1*VGA Port |
| 1*HDMI1.4, Max Reslution 4096X2304@24Hz | |
| 1*LVDS/1*eDP(Option) | |
| Memory | 1*DDR4 SO-DIMM,Max.32GB DDR4/2133MT/s |
| Ethernet | 1*Realtek RTL8111E Gbe, Supports WOL、PXE Boot |
| AUDIO | 1*Realtek ALC662,5.1 CHs HDA Codec,Whit MIC_IN/HP_OUT |
| Storage | 2*SATA3.0 6Gbps |
| 1*mPCIE,Supports mSATA SSD | |
| Expansion | 1*mPCIE,Supports WiFi+BT/3G/4G Module |
| 1*SIM Card | |
| Rear Panel I/O | 1*DC_IN |
| 1*HDMI | |
| 1*VGA | |
| 2*USB2.0/RJ45(Option) | |
| 1*RJ45 | |
| 2*USB3.0 | |
| 1*HP_OUT,1*MIC_IN | |
| Internal I/O | 3*F_USB2.0 Header(6*USB2.0 Via Internal Header) |
| 1*JHDMI,1*JVGA | |
| 2*SATA_PWR | |
| 2*SATA3.0 | |
| 1*CLR_CMOS | |
| 1*AUTO_ON | |
| 1*GPIO(8bit) | |
| 6*COM, COM2 Supports RS232/RS422/RS485 Option | |
| 1*F_PANEL | |
| 1*F_AUDIO | |
| 1*LVDS/1*eDP(Option) | |
| 1*INVERT | |
| 1*SPEAKER | |
| 1*CPU_FAN,1* SYS_FAN | |
| BIOS | AMI UEFI BIOS |
| Power Supply | DC 12V |
| OS | Windows7/10/11/Linux |
| Heat Sink | Smart FAN |
| OTR | -10℃~60℃ |
| STR | -20℃~70℃ |
| Humidity | 5%-95% Relative Humidity,Non-condensing |
| Dimension | 170*170mm |


Copy product links
Long by picture save/share
enquiry form:
Inquiry Content:
You have no items to require

enquiry form:
Inquiry Content:
You have no items to require
