position:
●Soldered down Intel Sky Lake-U/Kaby Lake-U/Kaby Lake-R Processor
●Integrated Intel UHD Graphics 520/620
●With HDMI,VGA,Supports Dual Display
●Single Channel DDR4,Max.32G/2400MHz
●1*M.2 Key B,Supports SSD/4G/5G
●1*M.2 Key E,Supports 2230 WiFi+BT
●1*M.2 Key M,Supports 2242/2280 SSD
●Dual Gigabit LAN,10/100/1000 Base-Tx Gbe Compatible
●Realtek ALC897 5.1 Channels HDA Codec
●8bit Programmable GPIO
●12V Power supply
●Soldered down Intel Sky Lake-U/Kaby Lake-U/Kaby Lake-R Processor
●Integrated Intel UHD Graphics 520/620
●With HDMI,VGA,Supports Dual Display
●Single Channel DDR4,Max.32G/2400MHz
●1*M.2 Key B,Supports SSD/4G/5G
●1*M.2 Key E,Supports 2230 WiFi+BT
●1*M.2 Key M,Supports 2242/2280 SSD
●Dual Gigabit LAN,10/100/1000 Base-Tx Gbe Compatible
●Realtek ALC897 5.1 Channels HDA Codec
●8bit Programmable GPIO
●12V Power supply
| Processor | Intel Sky Lake-U/Kaby Lake-U/Kaby Lake-R Processor |
| Graphics | Intel UHD Graphics 520/620 |
| Display | 1*VGA Port |
| 1*HDMI1.4, Max Reslution 4096X2304@24Hz | |
| Memory | 1*DDR4 SO-DIMM,Max.32GB DDR4/2400MT/s |
| Ethernet | 2*Realtek RTL8111H Gbe, Supports WOL、PXE Boot |
| AUDIO | 1*Realtek ALC897,Whit MIC_IN/HP_OUT 2 in 1 |
| Storage | 1*SATA3.0 |
| 1*M.2 KEY M,Supports M.2 2242/2280 SATA/NVME SSD | |
| 1*M.2 KEY B,Supports M.2 2242 SATA SSD | |
| Expansion | 1*M.2 KEY B,Supports M.2 3042/3052 4G/5G Module |
| 1*M.2 Key E,Supports M.2 2230 WiFi+BT Module | |
| Front Panel I/O | 1*PWR_BTN |
| 1*LED(PWR_LED+HDD_LED) | |
| 4*USB3.0 | |
| 2*COM RS232 | |
| Rear Panel I/O | 1*DC_IN |
| 1*HDMI | |
| 1*VGA | |
| 2*RJ45 | |
| 1*HP_OUT/MIC_IN | |
| Internal I/O | 1*F_USB2.0 Header(2*USB2.0 Via Internal Header) |
| 1*SIM Card | |
| 1*SATA_PWR | |
| 1*SATA3.0 6Gbps | |
| 1*CLR_CMOS | |
| 1*AUTO_ON | |
| 1*GPIO(8bit) | |
| 1*F_PANEL | |
| 1*F_AUDIO | |
| 1*CPU_FAN | |
| BIOS | 64M Flash ROM |
| Power Supply | DC 12V |
| OS | Windows7/10/Linux |
| Heat Sink | Smart FAN |
| OTR | -10℃~60℃ |
| STR | -20℃~70℃ |
| Humidity | 5%-95% Relative Humidity,Non-condensing |
| Dimension | 120*120mm |


Copy product links
Long by picture save/share
enquiry form:
Inquiry Content:
You have no items to require

enquiry form:
Inquiry Content:
You have no items to require
