position:
●Soldered down 7th/6th Generation Intel Celeron/Pentium/Core i3/i5/i7 Processor
●Integrated Intel HD Graphics 510/520/610/620
●With HDMI,VGA,Supports Dual Display
●Singel DDR4 SODIMM,Max.32G/2133MHz
●1*mPCIE,Supports WiFi+BT Module/ 4G /3G Module
●1*mPCIE,Supports mSATA SSD
●6*Gigabit LAN,10/100/1000 Base-Tx Gbe Compatible
●12V Power supply
●Soldered down 7th/6th Generation Intel Celeron/Pentium/Core i3/i5/i7 Processor
●Integrated Intel HD Graphics 510/520/610/620
●With HDMI,VGA,Supports Dual Display
●Singel DDR4 SODIMM,Max.32G/2133MHz
●1*mPCIE,Supports WiFi+BT Module/ 4G /3G Module
●1*mPCIE,Supports mSATA SSD
●6*Gigabit LAN,10/100/1000 Base-Tx Gbe Compatible
●12V Power supply
| Processor | Intel Sky Lake-U/Kaby Lake-U Platform Processor |
| Graphics | Intel UHD Graphics 510/520/610/620 |
| Display | 1*VGA Port |
| 1*HDMI1.4, Max Reslution 4096X2304@24Hz | |
| Memory | 1*DDR4 SO-DIMM,Max.32GB DDR4/2133MT/s |
| Ethernet | 6*Intel i211AT, Supports WOL、PXE Boot |
| Storage | 1*SATA3.0 |
| 1*mPCIE,Supports mSATA SSD | |
| Expansion | 1*mPCIE,Supports WIFI/4G/3G Module |
| 1*SIM Card reader | |
| Rear Panel I/O | 1*DC_IN |
| 1*PWR_LED+HDD_LED | |
| 6*RJ45 | |
| Front I/O | 1*PWR_BTN |
| 1*RST_BTN | |
| 1*VGA | |
| 1*HDMI | |
| 4*USB3.0 | |
| 1*RJ45 COM | |
| Internal I/O | 1*CPU_FAN |
| 1*GPIO | |
| 1*SATA3.0 | |
| 1*SATA_PWR | |
| 2*mPCIE | |
| 1*SIM | |
| 1*AUTO_ON | |
| 1*CLR_CMOS | |
| 1*F_Panel | |
| 1*PS/2 | |
| 1*F_USB header | |
| BIOS | AMI UEFI BIOS |
| Power Supply | DC 12V |
| OS | windows10/11/Linux |
| Heat Sink | Fanless |
| OTR | -10℃~60℃ |
| STR | -20℃~70℃ |
| Humidity | 5%-95% Relative Humidity,Non-condensing |
| Dimension | 146*102mm |


Copy product links
Long by picture save/share
enquiry form:
Inquiry Content:
You have no items to require

enquiry form:
Inquiry Content:
You have no items to require
