position:
●Soldered down Intel Sky Lake-U/Kaby Lake-U Celeron/Pentium/Core Processor
●Integrated Intel HD Graphics 510/520/610/620
●With HDMI,VGA,Supports Dual Display
●Single CHs DDR4,Max.32G/2133MHz
●1*mPCIE,Supports mSATA
●1*mPCIE,Support WIFI+BT Module
●2*Gbe LAN,10/100/1000 Base-Tx Gbe Compatible
●Soldered down Intel Sky Lake-U/Kaby Lake-U Celeron/Pentium/Core Processor
●Integrated Intel HD Graphics 510/520/610/620
●With HDMI,VGA,Supports Dual Display
●Single CHs DDR4,Max.32G/2133MHz
●1*mPCIE,Supports mSATA
●1*mPCIE,Support WIFI+BT Module
●2*Gbe LAN,10/100/1000 Base-Tx Gbe Compatible
| CPU | Intel Sky Lake-U/Kaby Lake-U Platform Processor |
| Chipset | SoC |
| Display | Intel HD Graphics 510/520/610/620 |
| 1*HDMI, Max Reslution 4096X2304@24Hz | |
| 1*VGA Port | |
| Memory | 1*DDR4 SO-DIMM,Max.32GB DDR4/2133MT/s |
| Ethernet | 2*Realtek RTL8111E,Supports WOL、PXE Boot |
| AUDIO | 1*Realtek ALC662 |
| Storage | 1*SATA3.0 |
| 1*mPCIE,Supports mSATA SSD | |
| Expansion | 1*mPCIE,Support WIFI+BT Module |
| Front I/O | 1*PWR_BTN |
| 2* COM | |
| 4* USB2.0 | |
| Real I/O | 1* DC_IN |
| 1*VGA | |
| 1*HDMI | |
| 2*USB3.0 | |
| 2*LAN | |
| 1*Line_OUT | |
| 1*MIC_IN | |
| 4*COM | |
| BIOS | AMI UEFI BIOS |
| Power | DC_12V Input |
| OS | Windows10/11/Linux |
| Heat Sink | Fanless |
| OTR | -10℃~60℃ |
| STR | -20℃~70℃ |
| Humidity | 5%-95% Relative Humidity,Non-condensing |
| Dimension | 213*235*52mm |


Copy product links
Long by picture save/share
enquiry form:
Inquiry Content:
You have no items to require

enquiry form:
Inquiry Content:
You have no items to require
