position:
●Soldered down Intel Pineview platform Atom Processor
●Integrated Intel GM3150 Graphics
●Single Channels DDR3,Max.4G/800MHz
●1*mPCIE,Supports mSATA SSD
●6*Gbe LAN,10/100/1000M Base-Tx Gbe Compatible
●12V Power supply
●Soldered down Intel Pineview platform Atom Processor
●Integrated Intel GM3150 Graphics
●Single Channels DDR3,Max.4G/800MHz
●1*mPCIE,Supports mSATA SSD
●6*Gbe LAN,10/100/1000M Base-Tx Gbe Compatible
●12V Power supply
| Processor | Intel Pineview Platform Atom Processor |
| Chipset | Intel NM10 |
| Graphics | Intel GM3150 Graphics |
| Display | 1*VGA |
| Memory | 1*DDR3 SO-DIMM,Max.4GB DDR3/800MT/s |
| Ethernet | 6*Intel 82574L, Supports WOL、PXE Boot |
| Storage | 2*SATA2.0 |
| 1*mPCIE,Supports mSATA SSD | |
| Rear Panel I/O | 1*PWR_BTN |
| 1*RST_BTN | |
| 1*RJ45 COM | |
| 2*USB2.0 | |
| 1*PWR_LED+HDD_LED | |
| 6*LAN | |
| Internal I/O | 1*CPU_FAN |
| 1*SYS_FAN | |
| 2*SATA2.0 | |
| 2*SATA_PWR | |
| 1*ATX_4P | |
| 1*LAN_LED | |
| 1*VGA_H | |
| 1*mPCIE | |
| 1*AUTO_ON | |
| 1*CLR_CMOS | |
| 1*GPIO | |
| 1*F_Panel | |
| BIOS | 8M Flash ROM |
| Power Supply | DC 12V |
| OS | windows10/11/Linux |
| Heat Sink | Smart Fan |
| OTR | -10℃~60℃ |
| STR | -20℃~70℃ |
| Humidity | 5%-95% Relative Humidity,Non-condensing |
| Dimension | 180*200mm |


Copy product links
Long by picture save/share
enquiry form:
Inquiry Content:
You have no items to require

enquiry form:
Inquiry Content:
You have no items to require
