position:
●Soldered down 2th/3th Generation Intel Celeron/Core i3/i5/i7 Processor
●Integrated Intel HD Graphics
●Single Channel DDR3,Max.8G/1600MHz
●8*Intel Gbe LAN
●1*mPCIE,Supports mSATA SSD
●1*mPCIE,Supports 3G/4G Module
●1*PCIE X8 Slot
●12V Power supply
●Soldered down 2th/3th Generation Intel Celeron/Core i3/i5/i7 Processor
●Integrated Intel HD Graphics
●Single Channel DDR3,Max.8G/1600MHz
●8*Intel Gbe LAN
●1*mPCIE,Supports mSATA SSD
●1*mPCIE,Supports 3G/4G Module
●1*PCIE X8 Slot
●12V Power supply
| Processor | Intel Sandy Bridge-U/IVY Bridge-U Platform Processor |
| Graphics | Intel HD Graphics |
| Display | 1*VGA Port |
| Ethernet | 8*Intel 82574L,Support WOL,PXE Boot |
| Memory | 1*DDR3 SO-DIMM,Max.8GB DDR4/1600MT/s |
| Storage | 4*SATA3.0 |
| 1*mPCIE,Supports mSATA SSD | |
| Expansion | 1*mPCIE,Supports 3G/4G Module |
| 1*SIM | |
| 1*PCIE X8 Slot | |
| External I/O | 2*USB3.0 |
| 1*RJ45 COM | |
| 8*LAN | |
| 1*DC_IN | |
| 1*PWR_LED+HDD_LED | |
| Internal I/O | 1*LPT Header |
| 1*VGA Header | |
| 2*SATA_PWR | |
| 4*SATA3.0 | |
| 1*CLR_CMOS | |
| 1*AUTO_ON | |
| 1*GPIO | |
| 1*COM | |
| 1*F_PANEL | |
| 1*PS/2 | |
| 1*CPU_FAN | |
| 2*SYS_FAN | |
| 1*4P ATX_12V | |
| 1*LAN_LED | |
| 3*F_USB Header | |
| BIOS | 64M Flash ROM |
| Power Supply | DC 12V |
| OS | Windows7/10/11/Linux |
| Heat Sink | Smart FAN |
| OTR | -10℃~60℃ |
| STR | -20℃~70℃ |
| Humidity | 5%-95% Relative Humidity,Non-condensing |
| Dimension | 230*230mm |


Copy product links
Long by picture save/share
enquiry form:
Inquiry Content:
You have no items to require

enquiry form:
Inquiry Content:
You have no items to require
